Sayı 007 (1.1.2012)
      Yeni Yıl Mesajı

      2011 yılını acı ve tatlı anılarla geride bırakıp yeni bir yıla girdik. Her yeni yıl yeni umutların ve beklentilerin başlangıcı olmuştur. 2012 yılı da ülkemiz ve sektörümüz sağlık bilişimi açısından beklentilerimizin ve umutlarımızın yüksek olduğu bir yıl olacaktır.  Yeni yılda 2003 yılında başlayan ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın sürmekte olan ve uygulanacak yeni projeleriyle karşılaşacağız. Özellikle yakın zaman önce gündeme gelen Kanun Hükmünde Kararname ile şekillenen Teşkilat Yasası’ndaki değişiklik sektörümüzde önemli bir değişim oluşturacaktır. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi güçlü bir kimliğe kavuşacaktır.

      Bilişim firmaları çalışanları olarak bizler de, 2012 yılında sorumluluklarımızı bilerek, birlik ve dayanışma içerisinde çok daha fazla çalışacağız. Türkiye’deki sağlık sektörünü daha ileri düzeylere taşımak, teknolojik yenilikleri hizmet sunucularına ve alıcılarına sunmak için zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi verimli bir şekilde değerlendireceğiz. Sağlık kuruluşlarımızın ihtiyacı olduğu her an yanıbaşında olacak, sorunlarını profesyonelce çözeceğiz. Yeni yılda da, hizmet sunduğumuz sağlık kuruluşlarımızın beğenisini kazanacak, beklentilerini daha da yukarı çıkaracak, hizmet kalitemizi daha da yükselteceğiz.

      Bu duygu ve düşüncelerle hareket ederek, 2012 yılının ilk gününden itibaren çalışmaya başladık. Vatandaşlarımız, 2012 yılına eğlence mekanlarında ya da evlerinde girerken, bizler, acil sağlık ekipleri, güvenlik ve çalışmak zorunda olan diğer kamu personeli  ile birlikte çalışarak girdik. Geçen ay itibarıyle hizmet sunmaya hak kazandığımız 5 farklı ildeki 8 hastanede ailelerimizden uzak yılbaşı mesaisi yaptık. Yeni yılın ilk günlerinde sağlık hizmeti alıcılarının ve sunucularının mağduriyet yaşamaması için kurulumlarımızı ve eğitimlerimizi başarı ile tamamladık.

      Bu vesile ile yeni yılınızı kutlar, sağlık başarı ve mutluluklar dilerim.

                                                                         Mehmet Gazen
                                                                  Yönetim Kurulu Başkanı
1. Sayfa
2. Sayfa
3. Sayfa
4. Sayfa
 
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması