Sağlık Bakanı'ndan Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne Takdirname
Sağlık Bakanı  Recep Akdağ, Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ‘Okul Diş Hekimliği Uygulaması’ (koruyucu diş hekimliği uygulaması) nedeniyle takdirname belgesi verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yürüten sağlık programlarını yerinde incelemek ve Sağlıkta Dönüşüm Programı’nda gelinen noktayı değerlendirmek üzere 28 Ekim 2011’de Adıyaman'a gelerek çeşitli  incelemelerde bulundu.

 

       Ziyaret sırasında Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Cahit Gökalp tarafından 3 yıldır Adıyaman İl merkezinde yürütülen, 13400 ilköğretim ve 1400 anaokulu öğrencisine sunulan ve 2012 yılında hamileler ve 0-3 yaş grubu için planlanan Okul Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında bilgi verildi. Uygulamayı çok beğenen ve takdirnameyle ödüllendiren Bakan Akdağ, bu uygulamanın tüm Türkiye’ye örnek olmasını isteyerek ulusal bir programa dönüştürülebilmesi için çalışmalar yapılması talimatını verdi.  

 

       Adıyaman Valiliği’ne ziyareti sırasında konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Sağlıkta Dönüşüm Programı’’ kapsamında başlattığımız seferberlik bize Türkiye genelinde çok kıymetli meyveler verdi. Yapılan çalışmalardan Türkiye'nin her tarafının farklı hizmetler aldığını ama özellikle sağlık alanında büyük eksiklikleri bulunan Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerin daha fazla hizmet aldığını söyledi.

 

       Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nde Sağlık Hizmetleri Değerlendirme toplantısına katılan Akdağ, Sağlık hizmetlerinin genel değerlendirilmesinin yanında 3 yıldan bu yana Adıyaman Valiliği’nin koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baştabipliği’nce yürütülen Okul Ağız Diş Sağlığı Programı ile ilgili olarak bilgi aldı. Yapılan bu hizmetin Türkiye geneline yayılması hususunda ilgililere gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi Akdağ, son olarak Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de incelemelerde bulunarak, Sağlık Bakanlığı Hastaneleri ile Üniversite Hastaneleri Ortak Kullanım ve İstişare Toplantısına katıldı.

 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması