Türkiye'nin En Büyük İlk 500 Bilişim Şirketi Açıklandı
HBYS Üreten Firmalar Arasında 1 Numarayız

İnterpromedya'nın her yıl düzenlediği Bilişim 500 Araştırması 2011'e göre Hastane Bilgi Yönetim Sistemi üreten firmalar arasında sıralamasını yükselten tek firma Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ oldu.

2010 yılında ilk 500 bilişim şirketi arasında 120.sırada yer alan Firmamız, 2011 yılında 105.sıraya yükselerek büyüme grafiğini sürdürdü.

Bilişim 500 Araştırması'na göre; HBYS üreten firmalar arasında 1. olan firmamız, "Türkiye Merkezli Üretici Yazılım" kategorisinde Turkcell Teknoloji ve Softtech'in ardından 3.olurken, "Türkiye Merkezli Üretici" kategorisinde 15.oldu.

Sektörel Yazılım Gelirlerine Göre İlk 20 şirket arasında 6.olan Firmamız, HBYS firmaları içinde en önde yer aldı.

Bilişim 500'ün sonuçlarına göre 2011'de bilgi teknolojileri pazarı yüzde 12,7 büyürken, iletişim teknolojileri pazarı ise yüzde 1,9 küçüldü. Bilişim pazarı ise yüzde %2 artışla 29 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştı.

Araştırma kapsamında CEO'ların ancak yüzde 55'i 2012 büyüme hedeflerini açıkladı.

Diğer taraftan firma yöneticileri olarak bilişim alanında, özellikle HBYS'de büyük oranda pazar daralmasını ve karlılıkların düşmesini yaşadık.

Herşeye rağmen Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ olarak Ar-Ge,inovasyon ve insan kaynağına yaptığımız yatırımlar, seçkin kadromuzla, özenli hizmet anlayışımız ve sistemli çalışma ilkemizle önceki yıllarda yakaladığımız başarıyı biraz daha artırmış olduk.

Bu başarıda özverili ve çalışkan personelimizin katkısı kadar, hizmet sunduğumuz kurumlarımızın değerli yöneticileri ve çalışanlarının katkısı büyüktür.

Bu başarı ile yükselen beklentilerin sorumluluğunun bilincinde olarak, ortak başarımıza katkı sunan herkese teşekkür ederiz.


Mehmet Gazen
Yönetim Kurulu Başkanı

 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması