"Ankara Hastane Bilgi İşlem Sorumluları Eğitim Toplantısı" Yapıldı.

20-21 Ağustos 2011 tarihleri arasında Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ'nin Ankara Bölgesi'ne bağlı olan hastanelerinin bilgi işlem sorumluları ile eğitim toplantısı yapıldı.

Marya Otel'de gerçekleştirilen etkinliğe 25 hastanenin bilgi işlem sorumlusunun yanı sıra firmamızın tüm yönetim kadrosu katıldı. Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt İnce’nin hastane bilgi işlem sorumlularına hitaben yaptığı konuşmasında sağlık sektöründe Fonet'in yeri hakkında bilgi verdi. Cüney İnce, Fonet'in 1997 yılında kamu ve özel kurumların bilgisayar yazılımları ve teknik destek gereksinimlerini karşılamak üzere kurulduğunu, sektörün lider firması olduklarını söyleyerek, "Hizmet vermekte olduğumuz hastanelerimizi sağlık bilgi sistemleri alanında uluslararası standartlara ulaştırmayı hedefliyoruz. 2500'e yakın uzman personelimizle, sizlerle biz büyük bir aileyiz“ iletisi ile çalışanlarına verdiği önemi dile getirdi.

Eğitim kapsamında, Genel Müdür Yardımcısı Fatih Aktaç tarafından Yazılımdaki yenilikler konusunda kapsamlı sözlü ve görsel bilgi verildi. Akabinde karşılıklı diyalog platformunda hastane bilgi işlem sorumluları ile birebir fikir alış-verişi yapıldı. Genel Koordinatör Mehmet Arslan tarafından İstek-Hata Bildirim Süreçleri, BİM (Bilgi İşlem Merkezi) Koordinatörü Bülent Işık tarafından Hastane işleyiş Süreçleri ve Hastane Bilgi İşlem Sorumlularından Beklentiler, İnsan Kaynakları Sorumlusu Selda Çayan tarafından Fonet'in İnsan Kaynakları Yönetimi konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Eğitim sonunda düzenlene akşam yemeğinde Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin’in amaçlarının Fonet'in yeni vizyonunu oluştururken tüm bileşenleri biraraya getirmek olduğunu belirtti. Fonet'in yeni yapılanma sürecinde yeni birçok birim oluşturduklarını, mevcut birimlerini gözden geçirerek daha da güçlendiklerini anlatan Yetkin, hastane bilgi işlem sorumlularını BİM (Bilgi İşlem Koordinatörlüğü) çatısında topladıklarını, bu birimin kuralları koymak ve geliştirmek adına her türlü öneri, deneyim ve fikir paylaşımına açık olduğunu söyledi

Etkinliğin 2. gününde eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini alan bilgi işlem sorumlularımız, Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü Teknoplaza Binasındaki yeni Ankara ofisimizi gezdiler. Bu sırada BİM Koordinatörü Bülent Işık ve İnsan Kaynakları Sorumlusu Selda Çayan ile yaptıkları birebir görüşmelerde istek ve memnuniyetlerini ifade etme olanağı buldular.

"Şanlıurfa Hastane Bilgi İşlem Sorumluları Eğitim Toplantısı" Yapıldı.

17-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ'nin Urfa Bölgesi'ne bağlı hastanelerinin bilgi işlem sorumluları ile eğitim toplantısı yapıldı.

               
    Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin toplantının amacının hastanelerdeki bilgi işlem sorumluları ile iletişimi daha da güçlendirmek, karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak ve Fonet'in yeni vizyonunu oluştururken tüm bileşenleri biraraya getirmek olduğunu belirtti. Fonet'in yeni yapılanma sürecinde yeni birçok birim oluşturduklarını, mevcut birimlerini gözden geçirerek daha da güçlendiklerini anlatan Yetkin, hastane bilgi işlem sorumlularını BİM (Bilgi İşlem Koordinatörlüğü) çatısında topladıklarını, bu birimin kuralları koymak ve geliştirmek adına her türlü öneri, deneyim ve fikir paylaşımına açık olduğunu söyledi.  
     Yetkin "Hastane bilgi yönetim sistemi hiç ölmeyecek bir konu. Günümüzde bir hastanenin yönetimini HBYS olmadan düşünmek ve yürütmek mümkün değil. Hastane bilgi işlem sorumluları bu kadar önemli bir konumda ve çok kritik bir noktada bulunuyor. Bu görev hem çok zor hem de çok kolay. Eğer bulunduğunuz konumu iyi idare edebilirseniz, doğru kurgulayabilirseniz, hastane yöneticileriniz ve bizlerle doğru ilişkiler kurabilirseniz bu görev size çok kolay gelecektir." dedi.

    Fonet olarak son birkaç yılda çok hızlı büyüdüklerini, ancak bu büyüme sürecinde sektörel körlük adı verilen olumsuzluğu yaşamak istemediklerini belirten Nevzat Yetkin, "Bazen iş yoğunluğu ve işin yapılma süreci içinde bazı hataları göremeyebilirsiniz. Bazı hatalar ya da olumsuzluklar işin yapılma süreci içinde sıradanlaşıp olağan gözükebilir. Bu duruma düşmemek ve bulunduğunuz yerdeki aksaklıklara zamanında ve doğru yöntemlerle müdahale etmeniz gerekir. Kendinizi sürekli geliştirmeniz, kendinize sürekli değer katmanız gereklidir. Kendinize kattığınız değer, firmamızın değerini daha da yükseltecektir. Fonet, eski arkadaşlarımızın özverili çabaları ile günümüze kadar geldi, sektördeki deneyimli yeni arkadaşlarımızın katkıları ile daha da yükselecek "dedi.
    Fonet Bilgi Teknolojileri AŞ Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt İnce hastane bilgi işlem sorumlularına hitaben yaptığı konuşmasında sağlık sektöründe Fonet'in yeri hakkında bilgi verdi. Cüney İnce, Fonet'in 1997 yılında kamu ve özel kurumların bilgisayar yazılımları ve teknik destek gereksinimlerini karşılamak üzere kurulduğunu, sektörün lider firması olduklarını söyleyerek, "Hizmet vermekte olduğumuz hastanelerimizi sağlık bilgi sistemleri alanında uluslararası standartlara ulaştırmayı hedefliyoruz. 2500'e yakın uzman personelimizle, sizlerle biz büyük bir aileyiz. 
Genel Müdür Yardımcılarımızdan Cüneyt İNCE
 Birçok önemli projeye imza attık, yeni projelerimiz, yeni planlamalarımız var. Biz Fonet olarak her projeyi önemsiyoruz. Her projeyi uzman ekiplerimiz ile her yönüyle titizlikle analiz ediyor. Ancak, her proje çalışmasına açık olmakla birlikte her projenin içinde olmuyoruz." dedi.

    Hastane bilgi yönetim sistemi hizmetinin sürdürülmesi noktasında hastane bilgi işlem sorumlularının hastane yöneticileri ile firma arasında çok önemli bir köprü görevi  gördüğünü, firmanın cephede en öndeki, en uçtaki gücünü oluşturduğunu belirten İnce, "Her zaman, her konuda sizlerin yanıdayız. Görüş, öneri ve deneyimlerinizi birbirinizle ve bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Her zaman bana kolaylıkla ulaşabilir, önerilerinizi, varsa sorunlarınızı benim ve diğer yönetici arkadaşlarımla rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Bu güne kadar verdiğiniz, vereceğiniz emekler için şimdiden çok teşekkür ediyorum" dedi.
    Daha sonra Bilgi İşlem Merkezi Koordinatörü Bülent Işık "Hastane Sistem Sorumlulukları", Genel Koordinatör Mehmet Arslan "İstek-Hata Bidirim Süreçleri", Sistem Destek Sorumlusu Yusuf Arslantürk "Sistem Destek Süreçleri", Proje Liderleri Hakan Özçelik ve Muharrem Şah "Kurum Yöneticileri ile İlişkiler" konularında sunumlarını ve konuşmalarını gerçekleştirdiler. Hastane bilgi işlem sorumlularına katılım belgelerinin sunulmasından sonra Karşılıklı Diyalog Platformu"nda öneriler, düşünceler, istekler paylaşıldı.
    
     Etkinlik süresince öğle ve akşam yemekleri için tarihi mekanlarda yöresel lezzetleri tadarak biraraya gelen Urfa Bölgesi Bilgi İşlem Sorumluları, yoğun programdan çıkardıkları sonuçları keyifli sohbetleri ile paylaştılar.
 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması