Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Şirketi Arasındayız.

Deloitte Technology Fast50 Turkey 2010 (Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 50 şirketi) içinde yer alan firmamız, 2010 Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı'na giren ilk 28 Türk şirketi sıralamasında yerini aldı.

Orta Doğu, Afrika ve Avrupa (EMEA) bölgesinde son beş yılın en hızlı büyüyen teknoloji firmaları Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı'nda sıralandı. FONET Bilgi Teknolojileri AŞ olarak 28 Türk şirketinin yer aldığı listede, yerimizi aldık.

26 Kasım 2010, Londra; Her yıl geleneksel olarak Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'nın (EMEA) en hızlı büyüyen 500 şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı'nın sonuçları 25 Kasım 2010 Perşembe günü Londra'da açıklandı. Londra Arsenal Futbol Kulübü'nde (Emirates Stadium) gerçekleşen ödül törenine listede yer alan 28 Türk teknoloji şirketi de katıldı. Ödül törenini listede yer alan şirket yetkililerinin yanı sıra basın mensupları da ilgiyle izledi.

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA ödülleri hakkında bir değerlendirme yapan Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstri Lideri ve Ortak Oktay Aktolun şunları söyledi:
"Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı'nda Türkiye her yıl en az 20 teknoloji firmasıyla yer alıyor. Bu yıl da Türk teknoloji şirketlerini listede görmek hepimizi çok gururlandırdı. Geçirdikleri zor döneme karşın Türk BT sektörünün hız kesmeden yatırımlarına, yenilikçi ve küresel çapta ürün ve hizmet sunmaya devam ettiklerini memnuniyetle görüyoruz. Bu başarının diğer Türk firmalarını da cesaretlendireceğini umuyoruz. Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA sıralamasında yer alan bütün şirketlerimizi kutlarım."

İngiltere merkezli ve tüm dünyada yüzlerce ülkede faaliyet gösteren Finans, muhasebe, denetim ve müşavirlik firması Deloitte tarafından Türkiye’de 5 yıldır düzenlenen Technology Fast50 Turkey programının 2010 yılı sonuçları açıklandı.

FONET Bilgi Teknolojileri AŞ Türkiye’de en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasına girmeyi başardı.

İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törende ödül alan Fonet Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Halil Nevzat YETKİN “ Bu başarının arkasında 2000 çalışanımız ve ilkelerimiz var dedi” Genel Müdür Dr. Yetkin “Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük Hastane Yazılımı üreten firması olmayı planladıklarını söylerken, bundan sonra da başarı haberlerimizi ve ödüllerimizi duyacaksınız" dedi.

1997 yılında Mehmet GAZEN tarafından Şanlıurfa’da kurulan; Fonet Bilgi Teknolojileri, 13 yıldır yazılım sektöründe istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürüyor, Türkiye’nin en büyük 500 Bilişim Firması arasında 124. sırada bulunan Fonet Bilgi Teknolojileri, Hastane Bilgi Sistemi alanında faaliyet gösteren 77 Yazılım Firması arasında da ilk 3 te yer alıyor.

Fonet Bilgi Teknolojileri “Technology Fast50 Turkey” programında en hızlı büyüyen 50 Şirket arasında 15. olarak Londra’da yapılacak Avrupa, Ortadoğu ve Asya bölgesinin en hızlı büyüyen 500 Teknoloji ödül törenine de davet edildi.

Şanlıurfa’dan başlayan uzun soluklu koşuda her yıl sektördeki ve Türkiye’de ki yerini daha da sağlamlaştıran Fonet Bilgi Teknolojileri teknoloji alanında Urfa şirketi olarak gururla yerini almaya devam ediyor.

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı 2010 sonuçlandı.

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine, Avrupa ve dünyaya açılma fırsatları sunan Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı 2010 sonuçlandı. 5. yılını dolduran Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programında, en hızlı büyüyen ilk 50 şirket içerisinde FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ'da yerini aldı.

25 Ekim 2010 Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü Albert Long Hall'da düzenlenen törende, Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Lideri ve Ortak Oktay Aktolun şunları söyledi:

"Geçen yıl yaşanan ağır küresel krizin ardından ekonomimizin yeniden güçlü bir büyüme sürecine girdiğini görmek hepimizi sevindiriyor. Ancak krizin etkilerinin tamamen giderilmiş olduğunu söylemek mümkün değil. Bu sene, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2010 Programı'nda ortalama büyüme oranında düşüş yaşanmasına karşın, içinden geçtiğimiz bu zor dönem dikkate alındığında Türk teknoloji şirketlerinin gösterdiği performans ve elde ettikleri başarı çok etkileyici. Bu bakımdan programda yer alan bütün şirketlerimizi kutlarım."

...

Diğer bir önemli konu ise Türk yöneticilerin geleceğe umutla bakıyor ve yatırımlarına devam ediyor olmaları. Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2010 Programı'na katılan firmalar arasında yapılan araştırmada, yöneticilerimizin %52'si, Ar-Ge harcamalarının arttığını ifade ediyor. Programda yer alan teknoloji şirketlerini şimdi Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı ve yeni iş bağlantıları kurma ve yeni pazarlara açılma gibi pek çok fırsat bekliyor. Bu süreçte Deloitte olarak, küresel bilgi birikimi ve deneyimimizi teknoloji sektörünün hizmetine sunmaya devam edeceğiz." dedi.

 

 
<< Geri
Bize Ulaşın Kişisel Verilerin Korunması