Ankara, İstanbul, Şanlıurfa
+90 312 438 5919
fonet@fonetyazilim.com

FONET H2H (Hospital To Hospital)

H2H (Hospital To Hospital) ,hastaneler arasında hizmet alım süreçlerinin online takip edilmesini, öngörülen ölçüde hasta ve mali bilgi paylaşımını sağlayan, firmamız yazılım uzmanlarımız tarafından tasarlanmış hastaneler arası güvenli veri paylaşım entegrasyon sistemidir.

Ar-Ge birimimizce geliştirilen H2H sistemi için hastanelerimizin görüşüne başvurulmuş, talepleri ve yaşadıkları sorunlar da dikkate alınarak geliştirme süreçleri titizlikle yürütülmüştür.

H2H geliştirme süreçlerinde dikkat edilen en önemli noktalar, sistem güvenliği, esnek ve gelişimlere açık olması, hızlı iletişim sağlaması ve hastanelere ek bir maliyet getirmemesi olmuş ve bu noktalarda da başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

H2H, FONET Ar-Ge biriminin sahip olduğu sektörel ve teknolojik bilgi, deneyim ve tecrübeler ile birlikte çalıştığımız hastanelerin katkılarıyla oluşan ortak bir ürünüdür.

H2H Neler Getiriyor?

FONET H2H ile artık hastaneler sadece kendi birimleri ile değil, sisteme bağlı diğer hastanelerin birimleri ile de öngörülen kurallar çerçevesinde online olarak güvenli bir şekilde ortak çalışabilmektedirler.

Örneğin hizmet alımı nedeniyle diğer hastanelere sevk edilen hastaların, gidecekleri hastanede kayıt işlemi yapmalarına gerek kalmamıştır. H2H diğer hastane bilgi sistemi üzerinde yapılması gereken kayıt işlemlerini online olarak yapmaktadır, böylece hastalar doğrudan ilgili birime başvurmakta, işlem süreleri kısalmakta ve hasta memnuniyeti artmaktadır.

Bunun yanı sıra kayıt işlemlerini H2H yaptığı için, sevk ile gelen hastaların, hastane koridorlarında,kayıt birimleri önünde oluşturacakları kuyrukların da önüne geçilmiştir. H2H, hizmet alımlarında yaşanan; hastanın diğer hastaneye başvurup başvurmadığı, tetkik yapılmış ise bu tetkiklerin sonuç ve raporları, diğer hastane ile oluşan mali durumun takibi, ortak çalışma zorluğu, tıbbi araştırma gibi birçok sorunu çözmektedir.