Ankara, İstanbul, Şanlıurfa
+90 312 438 5919
fonet@fonetyazilim.com

FONET Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemleri

Fonet PACS yazılımları; cihazlardan alınan tıbbi görüntülerin arşivlenmesi ve kurum ağına bağlı herhangi bir bilgisayardan ya da web üzerinden bu görüntülere ulaşılmasını sağlayan yazılımlardır.

DICOM formatında kayıt edilen dijital görüntüler tele radyoloji alt yapısına uygun olarak hazırlanmıştır. Fonet PACS yazılımları ile DICOM görüntüleri üzerinde detaylı inceleme, yakınlaştırma, dozlama ve çizim gibi işlemler rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede, Fonet PACS yazılımları hastaya teşhis konulmasını kolaylaşmakta, tedavi ve cerrahi süreçlerin planlanmasında kilit rol oynamaktadır. DICOM formatında saklanan görüntüler görüntü kalitesini kaybetmeden uzun süre saklanabilmekte, istenildiği zaman kısa dönem ve uzun dönem arşivlerden çağrılabilmektedir.

FONET PACS Özellikleri

Hastalara ait güncel ve geçmiş görüntüler CD Robot entegrasyonu ile CD lere yazdırılabilmektedir. CD içinde bulunan Fonet PACS yazılımı ile herhangi bir bilgisayarda veritabanından bağımsız olarak hasta görüntüleri açılabilmekte ve üzerinde çizim, dozlama ve yakınlaştırma gibi işlemleri yapılabilmektedir.

Hastalara ait aynı ve farklı zamanlarda çekilmiş olan görüntülerin karşılaştırılması gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede hastaların takibi rahatlıkla yapılabilmektedir.

Fonet PACS yazılımlarının amacı kurumlarda bulunan cihazlardan görüntülerin DICOM formatında alınması, arşivlenmesi ve iletilmesidir. Ayrıca hekimler tarafından hasta görüntüleri üzerinde işlemler gerçekleştirerek teşhislerin daha kolay konulmasını ve raporlama işlemlerinin daha kısa sürede yapılmasını sağlamaktır. Bu amaçla Fonet PACS yazılımları DICOM standartların uygun olarak hazırlanmıştır.