Ankara, İstanbul, Şanlıurfa
+90 312 438 5919
fonet@fonetyazilim.com
YÖNETİM KURULU BAŞKANI’NIN MESAJI   

Fonet Bilgi Teknojileri olarak uzun yıllardır  sürdürdüğümüz sağlık bilişimi ve bilgi teknolojileri alanındaki faaliyetlerimizi fark  yaratan teknolojileri de kullanarak ilk günkü  heyecan ve titizliğimiz ile devam ettiriyoruz. Önceki yıllarda halka arz ile kazandığımız ivme ve  motivasyon ile de hedeflerimizi çağın getirdiği yeniklere göre sürekli güncelliyoruz.

Fonet Bilgi Teknojileri, bu hedefler doğrultusunda  farklı bakış açıları ile mevcut çözümlerini geliştirmeye ve yeni çözümler üretmeye devam etmektedir. Bu çalışmaların başarıya ulaşmasındaki en önemli faktör olan mevcut insan kaynağının güçlenmesi,  niteliğinin artması konusunda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da üzerine düşen görevi yapmaya devam ederek büyüme konusundaki istikrarını devam ettirmeyi hedeflemektedir.

Teknolojinin hızla geliştiği , yenilikçi fikirlerin öne çıktığı, insana dokunan teknolojilerin daha da önem kazanığı bu dönemde Fonet Bilgi Teknolojileri bu yeni teknojilerin ürünlerimize adapte edilmesi ile farklılaşarak, ürünlerimizin kabiliyetlerini geliştirmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçlamaktadır. Son dönemde artan “Makine Öğrenmesi”, “Yapay Zeka” ve “Büyük Veri ve Analizi” ile geliştirilen yazılım ve çözümlerin firmalara kattığı değerleri hep birlikte görmekteyiz.  Bu teknojileri çözümlerimizde kullanmak için adımlar atmaya başlayarak hizmetlerimizi geliştirmeyi ve farklılaştırmayı arzulamaktayız. Bu teknojilere ek olarak içinde bulunduğumuz sektöre katma değerli hizmetler sunarak ivme sağlamak ve  ekonomimize daha da fazla katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Sektördeki kurumsal ve güçlü teknoloji ortaklarımız ile geliştireceğimiz  güçlü işbirliktelikleri bu hedefimizi pekiştirmeyi arzulamaktayız.

2018 yılınının ikinci yarısındaki ekonomik gelişmelere rağmen Fonet Bilgi Teknolojileri sağlam, güvenilir,dinamik finansal güçü ile büyümesine ve yatırımlara devam etmiştir. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı proje, çözüm ve hizmetler üreterek aynı istikrar ile çalışamalarını kararlı bir şekilde sürdürmeye hedeflemektedir.

Türkiye’de sağlık sektöründe özellikle PPP (Özel-Kamu İşbirlikteliği) modeli ile büyük yatırımlar yapılmış, Avrupa’nın ve hatta dünyanın sayılı sağlık kampüsleri kurulmuştur. Ülkemizin bu projeler ile geldiği nokta, bu modelin geliştirildiği Avrupa ülkeleri olsun çoğu yurtdışı ülkelerinin de henüz yakalayamadığı bir başarıdır.  Fonet Bilgi Teknojileri çözüm ve teknojileri ile 2018 yılında bu projelerde yerini alarak, sağlık sektöründeki tecrübe ve bilgi birikimini paydaşlarına aktarma şansını yakalamıştır. Ek olarak Türki Cumhuriyetleri ve Afrika’da başlattığımız çalışmalar meyvesini vermiş, bu bölgelerde çözüm ve teknolojilerimiz kullanılmaya başlanmıştır.

21 yıllık deneyim ve tecrübemiz  ile teknoloji ve hizmetlerimizi Fonet Bilgi Teknojileri olarak  en üst noktaya taşımaya,  kurumsal değerlerimizi koruyarak, vizyoner bakış acımız ile ülkemizde ve içinde bulunduğumuz coğrafik yapıda önemli ve tercih edilen  bir aktör olmayı geçen yıl olduğu gibi bu yılda tüm heyecanımız ve girişimci ruhumuz ile devam ettirmeyi arzulamaktayız.

Başarımızda en büyük role sahip tüm çalışma arkadaşlarıma ve müşterilerimize içten teşekkürlerimi sunuyor ve birlikte nice başarılı yıllar geçirmemizi diliyorum.

Saygılarımla,