Ankara, İstanbul, Şanlıurfa
+90 312 438 5919
fonet@fonetyazilim.com

YÖNETİM KURULU BAŞKANI’NIN MESAJI   

İlk günkü heyecan ve azimle sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz 23.yılına girerken arge ve inovasyona yapmış olduğumuz yatırımlar meyvelerini vermeye başladı. Java tabanlı ve bulut mimarisinde geliştirdiğimiz yeni yazılımlarımız Türkiye’de PPP modeli ile yapılan şehir hastanelerinin en çok tercih edilen ürünü oldu.

Elde ettiğimiz başarılar, sağladığımız ivme ve motivasyon ile hedeflerimizi çağımızın getirdiği yeniliklere göre sürekli güncelliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda farklı bakış açıları ile mevcut çözümleri geliştirmeye ve yeni çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Bu çalışmaların başarıya ulaşmasındaki en önemli faktör olan insan kaynağımızın güçlenmesi ve niteliğinin artması konusunda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gerekli çalışmaları yaparak büyüme konusundaki istikrarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz.

Teknolojinin hızla geliştiği, yenilikçi fikirlerin öne çıktığı, insana dokunan teknolojilerin daha da önem kazandığı bu dönemde Fonet olarak bu yeni teknolojilerin ürünlerimize adapte edilmesi ile farklılaşarak ürünlerimizin kabiliyetlerini geliştirmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçlıyoruz. Son dönemde artan “Makine Öğrenmesi”, “Yapay Zeka” ve “Büyük Veri ve Analizi” ile geliştirilen yazılım ve çözümlerin firmalara kattığı değerleri hep birlikte görmekteyiz. Bu teknolojileri çözümlerimizde kullanmak için adımlar atmaya başlayarak hizmetlerimizi geliştirme ve farklılaştırma çabası içerisindeyiz.

Bu teknolojilere ek olarak içinde bulunduğumuz sektöre katma değerli hizmetler sunarak ivme kazandırarak ekonomimize daha da fazla katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Sektördeki kurumsal ve güçlü teknoloji ortakları,mız ile geliştireceğimiz güçlü iş birliktelikleri ile bu hedefimizi pekiştirmeyi arzulamaktayız.

2018 yılının ikinci yarısındaki ekonomik gelişmelere rağmen Fonet Bilgi Teknolojileri sağlam, güvenilir, dinamik finansal gücü ile büyümesine ve yatırımlara devam etmiştir. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı proje, çözüm ve hizmetler üreterek aynı istikrar ile çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürmektedir.

Türkiye’de sağlık sektöründe özellikle PPP (Kamu Özel Ortaklığı) modeli ile büyük yatırımlar yapılmış, Avrupa’nın ve hatta dünyanın sayılı sağlık kampüsleri kurulmuştur. Ülkemizin bu projeler ile geldiği nokta, bu modelin geliştirildiği Avrupa ülkeleri olsun çoğu yurtdışı ülkelerinin de henüz yakalayamadığı bir başarıdır. Fonet sunduğu çözüm ve teknolojileri ile 2018 yılında bu projelerde yerini alarak, sağlık sektöründeki tecrübe ve bilgi birikimini paydaşlarına aktarma şansını yakalamıştır.

Başarımızda en büyük role sahip tüm çalışma arkadaşlarıma ve müşterilerimize içten teşekkürlerimi sunuyor ve birlikte nice başarılı yıllar geçirmemizi diliyorum.

Saygılarımla,